Jak dbać o karoserię auta?

Aby nasze ukochano auto służyło nam przez długi czas, powinniśmy je regularnie serwisować. O ile jednak naprawy podwozia i serwisowanie silnika są bardzo ważne, o tyle jednak nie decydują one o wyglądzie samochodu. W tej kwestii kluczową rolę odgrywa kondycja nadwozia. W zależności od jego stanu będzie wymagać różnych zabiegów konserwacyjnych. Nowy lakier najlepiej jest poddać woskowaniu. Jest to zabieg, który możemy stosować także na karoserii starszego, lecz bardzo dobrze utrzymanego wozu.

Wycieraczki samochodowe to element o który trzeba dbać, od niego zależy bezpieczeństwo, jak nam coś się zdarzy to warto skorzystać z usług takich jak usuwanie wgnieceń karoserii, wgniecenia karoserii są bardzo denerwujące, zwłaszcza na nowych samochodach do tego należy używać kosmetyki do samochodu.

Wosk chroni przed działaniem warunków atmosferycznych oraz przed drobnymi otarciami. W przypadku starszej powłoki lakieru, dobrze sprawdzi się pasta lekkościerna, która minimalnie usunie zniszczoną warstwę lakieru i przywróci mu piękny połysk. W przypadku drobnych rys możemy skorzystać ze specjalnych woskowych kredek, które doskonale zamaskują nieznaczne ubytki w lakierze. Jeżeli jednak powłoka lakieru naszego samochodu jest wyraźnie matowa, żadne mleczka i woski już nie pomogą. Wówczas należy skorzystać z usług profesjonalnego polerowania u lakiernika.

Komentarze są zamknięte.