Kupujemy używany samochód

Oczywiście, wszyscy marzymy o pięknym, nowiutkim, sportowym samochodzie znanej i luksusowej marki. Jednak w rzeczywistości nie tylko nie możemy spełnić tego marzenia, ale też musimy kupić auto, które miało już uprzednio jednego lub więcej właścicieli. Jak jednak w tych trudnych finansowo czasach zakupić auto, które mimo, iż używane, będzie nam dobrze służyć? Auto ma to do siebie że czasami odmawia współpracy, wówczas pozostaje laweta a nieraz holowanie, tak czy owak gdy samochody nie mogę jechać potrzebna jest pomoc drogowa.

 

Po pierwsze powinniśmy zastanowić się nad swoimi potrzebami – jakiej wielkości auto potrzebujemy i jaki jest nasz budżet. Poszukując ofert nie warto też jeździć za autem po całym kraju. Po wytypowaniu kilku interesujących ofert powinniśmy dokładnie wypytać sprzedającego o historię auta.

Ponadto, warto tuż przed zakupem odwiedzić serwis samochodowy wraz z autem, by ocenić, jakich inwestycji wymaga już teraz, a co trzeba będzie wymienić w niedalekiej przyszłości. Koniecznie musimy także pamiętać o sprawdzeniu dokumentacji naszego przyszłego auta. Ponadto nie wstydźmy się negocjacji ceny, ponieważ jest to możliwość, by dodatkowo zaoszczędzić.

Komentarze są zamknięte.